PUMA GLOBAL’İN  ARNE FREUNDT DÖNEMİ BAŞLADI

PUMA GLOBAL’İN  YENİ YÖNETİM KURULU BAŞKANI ARNE FREUNDT OLDU.  PUMA SE Denetim Kurulu, şirketin CEO’su ve PUMA’nın Yönetim Kurulu Başkanı olarak Arne Freundt’u atadı.
 

Global spor markası PUMA’nın yönetici kadrosuna üst düzey bir atama gerçekleştirildi. Şirketin CEO‘su ve PUMA’nın Yönetim Kurulu Başkanı olarak atanan Arne Freundt, yeni görevine derhal geçerli olmak üzere başladı.

PUMA Denetim Kurulu Başkanı Héloïse Temple-Boyer, konuyla ilgili olarak, “Şirketimizdeki CEO’luk görevini, liderlik vasıflarıyla tanınan Arne Freundt devralıyor. Arne Freundt, bu pozisyon için en belli adaydı ve PUMA’nın başarılarla dolu yoluna devam etmesi, markanın yakaladığı ivmenin daha da artması hedefinde en ideal tercih kendisi. PUMA ailesine yürekten inanan Arne Freundt, PUMA’nın gelecekte de perakendeciler, tedarikçiler ve sporcular için en iyi ortak olarak yoluna devam etmesini sağlayacak,” dedi.

On yılı aşkın süredir PUMA’da çalışmakta olan Arne Freundt (42), Haziran 2021’den beri Ticari İlişkilerden Sorumlu Genel Müdür ve Yönetim Kurulu üyesi olarak görevini sürdürdü. Freundt, PUMA’da geçirdiği süre boyunca, Kurumsal Strateji, Global Doğrudan Satış Yönetimi ve EMEA Bölgesi Genel Müdürlüğü gibi çeşitli görevlerde bulundu. 

Arne Freundt yaptığı açıklamada, “Denetim Kurulu bana bu harika şirketin muhteşem çalışanlarına liderlik etme ve PUMA’yı bir sonraki seviyeye taşıma fırsatı verdi. Bu yüzden kendimi ayrıcalıklı hissediyorum. Ayrıca, ilham verici bir lider olan Bjørn Gulden ile sürdürmüş olduğumuz yolculuk için ona teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.  

PUMA

PUMA, ayakkabı, giyim ve aksesuar tasarlayan, geliştiren, satan ve pazarlayan dünyanın önde gelen Spor Markalarından biridir. 70 yılı aşkın süredir PUMA, dünyanın en hızlı sporcuları için hızlı ürünler yaratarak sporu ve kültürü durmaksızın ileriye taşımaktadır. PUMA, Futbol, Koşu ve Antrenman, Basketbol, Golf ve Motor Sporları gibi kategorilerde performans ve spordan ilham alan yaşam tarzı ürünleri sunmaktadır. Spor etkilerini sokak kültürüne ve modasına getirmek için ünlü tasarımcılar ve markalarla iş birliği yapar. PUMA Group, PUMA, Cobra Golf ve stichd markalarının sahibidir. Şirket, ürünlerini 120’den fazla ülkede dağıtır, dünya çapında 19.000’den fazla kişiyi istihdam eder ve genel merkezi Herzogenaurach 

Related Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir