YEŞİL YILDIZ BELGESİ

ÇEVRE DOSTU ALMİRA HOTEL, YEŞİL YILDIZ BELGESİ İLE TESCİLLENDİRİLDİ

Bursa’nın gözdesi Almira Hotel, yürüttüğü çevre dostu çalışmalarıyla “Yeşil Yıldız Belgesi” almaya hak kazandı. 35 yıllık tecrübesiyle kaliteli ve lüks hizmeti bir araya getiren Almira Hotel, sürdürülebilirlik ve çevre konusundaki duyarlılığıyla örnek olmaya devam ediyor.

Turizm Bakanlığı’nın Sürdürülebilir Turizm Projesi kapsamında çevrenin korunması, çevre bilincinin geliştirilmesi, çevreye duyarlı yapılaşmanın ve işletmeciliğin teşvik edilmesi amacıyla yaptığı değerlendirmelerde Almira Hotel “Yeşil Yıldız” belgesinin sahibi oldu. Yeşil Yıldız; su tasarrufundan enerji verimliliğine, yenilenebilir enerji kaynakları kullanımının teşvik edilmesinden çevre konusundaki eğitim ve bilinçlendirme programlarına kadar geniş bir alanı kapsıyor.

Almira Hotel’deki tüm aydınlatma ve armatürlerde tasarruflu ekipmanlar kullanılıyor, çevreye zararlı maddelerin tüketiminden uzak duruluyor, deterjan ve su tüketimini azaltmak için oda tekstillerinin yıkanma periyodunu misafirlerin tercihine göre düzenleyen çevre kartları uygulaması bulunuyor. Almira Hotel, çalışanlarına çevre konusunda eğitimler vererek atık pil ve atık yağ gibi zararlı maddelerin toplanmasına teşvik ediyor. Cam, kağıt ve plastik gibi geri dönüştürülebilir atıklarının ayrıştırılarak ekonomiye kazandırılmasını sağlıyor. Ayrıca elektrikli otomobil kullanan misafirler için hızlı şarj istasyonu imkanı bulunuyor.

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen “Çevre ile Dost Ol” İyi Uygulama Ödülleri Yarışması’nda “Atık Yağlar Nefes Oluyor” projesi ile hizmet sektörü kategorisinde birincilik ödülü alan otel, sürdürülebilir yaşamı destekleyerek atık yağların geri dönüştürülmesi ve ağaçlandırma konularında farkındalık yaratıyor. Yeşil bir gelecek için sosyal sorumluluk projeleri ve çevre dostu çalışmalara destek veren Almira Hotel, ödülleri arasına yenilerini eklemeye devam ediyor.

Almira Otel Hakkında:

Almira Hotel Thermal Spa & Convention Center, 1987 yılından bugüne, Bursa’nın 5 yıldız kategorisine sahip ilk tesisi olarak hizmet veriyor. Bursa şehir merkezinde yer alan Almira Otel, Uludağ’a 35 km., Yenişehir Havaalanı’na 40 km. uzaklıkta ve Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’ne yürüyüş mesafesinde bulunuyor. Almira Hotel, misafir memnuniyeti odaklı hizmet anlayışı, profesyonel ekibi ve 35 yıllık deneyimi ile kategorisindeki en iyi lokal otel unvanını taşımaktadır. 25.000 m2lik alana yayılmış tesisin farklı ihtiyaçlar ve kullanım amaçları için tasarlanmış 203 odası, 12 çok amaçlı salonu, 5 farklı konsept sunan restoranları ve 1800 m2lik alana yayılmış Spa tesisi bulunmaktadır. Almira Hotel; Güvenli Turizm Sertifikası, ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi Belgesi, Sıfır Atık Belgesi ve Turuncu Bayrak sahibidir.

Category:

Related Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir