Yılın Online Eğitim Platformu Ödülü

Yılın Online Eğitim Platformu Ödülü Bu Yıl Bahçeşehir Koleji’nin Oldu

Türkiye’nin lider eğitim kurumlarından Bahçeşehir Koleji, 9. Yılın Eğitimde Başarı Ödülleri’de yapay zeka tabanlı, kişiye özgü, dijital öğrenme platformu Metodbox ile “Yılın Online Eğitim Platformu Ödülü”nün sahibi oldu.

Artı Eğitim dergisi ve Türkiye’nin lider eğitim portalı egitimtercihi tarafından düzenlenen 9. Yılın Eğitimde Başarı Ödülleri’nin kazananları 19 Ekim Çarşamba günü gerçekleştirilen bir törenle açıklandı. Eğitim kurumları ve eğitim profesyonellerinin ödüllendirildiği törende Bahçeşehir Koleji, Metodbox ile “Yılın Online Eğitim Platformu Ödülü”ne layık görüldü. Bahçeşehir Koleji adına ödülü Bahçeşehir Koleji Genel Müdürü Özlem Dağ aldı. 

“Metodbox içinde sadece teknoloji değil 55 yıllık öğretmen emeğini de barındırıyor”

Törende konuşan Bahçeşehir Koleji Genel Müdürü Özlem Dağ, şunları söyledi: “Cumhuriyetimizin 99 yılını idrak ederken 55 yıl ile yarısından fazlasına hizmet etmiş bir eğitim kurumu olarak çok gurur verici. Tam 55 yıldır eğitime, kalitemiz, yenilikçi ve inovatif yönümüzle liderlik etmeye çalışıyoruz, kurucumuz Enver Yücel Hocamızın vizyonuyla… O yüzden bu ödüller motive edici ve heyecan verici, çok kıymetli. Dijitalleşme, teknoloji ve eğitimi ilerletme adına yapılan işler için verildiğinde de çok daha kıymetli… Yapay zeka platformlu, dijital içeriklerin kişiye özgü öğretim modeliyle uzaktan eğitime uygun modellenmiş bir platformdan bahsediyoruz. İçinde sadece teknoloji değil 55 yıllık öğretmen emeğini de barındırıyor. Bize bu ödülü kazandıran Metodbox’ta emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

Metodbox, kişiye özel eğitim koçu gibi çalışıyor

Bahçeşehir Koleji’ne ödül getiren yapay zeka tabanlı, kişiye özgü, dijital öğrenme platformu Metodbox, çocuklara dijital eğitimin kapılarını aralıyor.   Öğrencilerin sınıf düzeyine göre tüm derslerin materyalleri ve konu anlatım videolara ulaşabildiği Metodbox’ta konu tekrar testleri, sınav sorularının çözüm videoları, deneme sınav raporları da yer alıyor. Öğrenciler, Metodbox üzerinden verilen ödevlerini tamamlayarak konuları pekiştirebiliyor, sınav, etüt, dersler ve okulla ilgili duyuruları da takip edebiliyor. Bunun yanı sıra adeta kişiye özel bir eğitim koçu gibi çalışan Metodbox, öğrencilere eksiklerini tamamlama imkanı veriyor. Örneğin; Metodbox içinde bulunan Dijital Soru Bankası, ulusal sınavlara hazırlık dönemindeki öğrencilere deneme sınavlarında hatalı veya eksik yaptığı soruları temel alarak bu kazanımlara yönelik eksikliklerini en iyi şekilde giderme olanağı sunuyor. Öğrenci, eksik olduğu konu hakkında konu anlatım videolarına, testlere ve yardımcı diğer materyallere yönlendiriliyor. 

Bahçeşehir Koleji Hakkında

Eğitime 1994 yılında Bahçeşehir’de kurulan ilk kampüsünde başlayan Bahçeşehir Koleji, bugün Türkiye’nin 65 ilinde bulunan 153 kampüsünde 160 bine yakın öğrenciye eğitim veriyor. Türkiye’de STEM eğitimini uygulayan ilk eğitim kurumlarından olan Bahçeşehir Koleji; Kişiye Özgü Öğretim Modeli (KÖM), Yapay Zekâ Okuryazarlığı, Master 6, Master Junior, Master First, Çift Dilli Eğitim gibi eğitim modelleri, Kodlama ve Robotik, Together, Sosyal Takip Programı (STP) gibi eğitim uygulamaları ile eğitimdeki yenilikçilik vizyonunu sürdürüyor. Bünyesinde bulunan Bahçeşehir Koleji Fen ve Teknoloji Liseleri ile geleceğin teknolojisine yön verecek, ülkemizi küresel ölçekte teknoloji liderleri arasında konumlandıracak genç bilim insanlarını yetiştiren Bahçeşehir Koleji, Türkiye’nin ve dünyanın saygın eğitim kurumları arasında yer alıyor. 

Category:

Related Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir