Türkiye’de Güneş Dönüşü Zamanı

Türkiye’de Güneş Dönüşü Zamanı

Finansal Astrolog Aylin Çetiner; Güneş tutulmasıyla beraber ülkemizde ve dünya genelinde gerçekleşecek olumlu ve olumsuz etkileri, retroların ve diğer gezegen hareketlerinin global ekonomiye yansımalarını, piyasalarda oluşabilecek krizleri ve gerçekleşebilecek tüm astrolojik dalgalanmaları  anlattı.

“Türkiye’nin doğum günü olan 29 Ekim ile yeni güneş dönüş haritası oluştu. Sizlere Türkiye’nin güneş dönüşünden biraz bahsedeceğim” açıklamasıyla yazısına başlayan Finansal Astrolog Aylin Çetiner yazısına “Güneş dönüş haritasında; her yıl, yılda bir kez Güneş, doğum haritamızdaki Güneş’in derece ve dakikasına geldiğinde yeni bir yıllık dönem başlar. 25 Ekim’de bir Güneş tutulmamız oldu, beraberinde uzunca bir süredir dikkat çektiğim dönemi yaşamaya başladık.

Bir de, 8 Kasım tarihindeki Ay tutulması enerjileri aktive olmaya başlıyor. Akrep burcu tutulması, Türkiye’nin güneşinin üzerinde denilebilir. Akrep burcu, yer altıyla, ölüm ve yeniden doğuş, problemler, korkularla ve krizlerle ilgilidir. Tabii ki Türkiye zaten bir Akrep ülkesi olduğu için biz bunlara çok alışkınız.

İdmanlıyız ama Güneş’imizin çok yakınında bir tutulma olduğundan, etkisi bizim üzerimizde çok büyük oluyor.

Dünya haritasının üzerine bu tutulmayı yerleştirdiğimizde Rusya bölgesinden başlayarak bizim üzerimize gelen, oradan azalarak daha aşağıya inen bir etki alanı olduğunu görüyoruz.

Dünya üzerinde bu bölgede tutulmanın etkilerini daha fazla hissedeceğiz anlamına geliyor bu. Akrep burcu, Mars ve Plüton yönetimindedir; Mars’ın geri hareketine başladığını biliyoruz ve kasım ile tam etkisini yaşamaya başlayacağımız zorlu bir dönemin içine giriyoruz.

İki ışığımız var: Ay ve Güneş; Türkiye Cumhuriyeti doğum haritasında gizli kalmışları ortaya çıkartacak durumları bize işaret ediyorlar. Hızla gelecek problemli her türlü habere açığız.

İş insanlarına 8 Kasım tarihine temkinli girmeleri gerektiğini söyleyebilirim. Ticaret yapan borsacılara; ekim ayının son günlerine doğru pozitif ve iyi beklediğimi ama bu güzel gelecek olumlu havanın, yakalanacak iyi fiyatlarla beraber biraz nakde geçmenin doğru olacağını düşündüğümü söylemiştim.

Nitekim yukarı giden bir piyasa gördük. Şimdilerde ise yavaşlayan hafif aşağı meyleden bir piyasa yaşıyoruz” ifadeleriyle devam etti.

“25 Ekim tarihi ile enerjiler değişti” diyen Finansal Astrolog Aylin Çetiner “Önceki tutulmalarımız 2021 Kasım ve 2022 Mayıs ayındaydı.

Etkileri Ukrayna-Rusya savaşının başlangıç tarihleri ile oluşan bu üzücü durumun ülkemize yarayacağını anlatmıştım ki bunu konuştuğumuzda daha ortada hiçbir şey yoktu. İşte yaşanan bu Algol tutulmaları gerçekten ülkemize Rusya’dan para akışı olarak yaradı ama artık bu tutulmayla beraber enerjiler değişti. Buradan sonrası bizim için zorlu koşullar barındırıyor.

Tedirgin olmamak mümkün değil. Kasımın ilk haftası FED’in faiz toplantısı vardı. Faizin ne kadar arttırılacağı hemen hemen belli ama oradaki söylemler önümüzdeki aylarda da neler olabileceğinin, yani ne kadarlık faiz artışlarının gerçekleşebileceğinin sinyali olacak.

Amerika’nın bu genişleme politikasını daraltması hakkında gökyüzünde bir sinyal var mı? Akrep burcunda gerçekleşen ve Boğa burcunda gerçekleşecek Güneş ve Ay tutulmaları sebebiyle işler bizde de dünyada da karışacak gibi görünüyor.

Bu gökyüzü ve tutulmalar sadece bizi değil, dünyayı da etkiliyor olmasına rağmen Rusya ve bizim bulunduğumuz bölgede etkisi daha yüksek. Daha önce de belirttiğim Satürn’ün Kova burcuna geçmesiyle beraber yaklaşık iki senedir bunun üzerine konuşuyorum. 2008’de parasal genişleme yaptıkları vakit pozitif bir Satürn açısı vardı. Satürn; zamanlar, sınırlar, kurallarla ilgili.

Bu açı onları destekledi; fakat bu kez desteklemiyor, başarılı olmaları ana hedeflerine ulaşmaları çok zor diye, daha parasal genişlemeye başladıklarında anlatmıştım.

Bu öngörüm devam ediyor. Her ne kadar istedikleri yere gelmiş gibi görünseler de, yani ekonomi yavaşlasa gibi görülse de 2023 transitleri bana öyle olmayacağını düşündürüyor.

Ekonomi yavaşlıyor. Evet, FED’in istediği buydu ama biz bu işin üstesinden geldik diyemeyecekler. 2023 yılında Aslan burcundaki Venüs geri hareketi etkileri enflasyon üzerinde etken olacak.

Bu durumda global ekonomide sıkıntının devam edeceğini söyleyebiliriz. Yatırımcılar tarafından piyasalara baktığımızda emtialar, gıda olsun, değerli madenler olsun, metaller olsun hepsi 2 Kasım’da belirleniyor. İnsanların kafası karışık” dedi.

Çetiner, yazsının devamında; Kasım Ay tutulması ve teknik grafikleri incelemeleri ile coin piyasasına, borsaya, Mars retrosunun piyasadaki etkilerine, Türkiye’nin güneş haritasının yansımalarına, 8 Kasım tutulmasının Rusya ve Ukrayna konusundaki açısına ve 2023 nisan ayındaki hibrit tutulmasının önemine değindi.

finansal haberler

Category:

Related Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir