Down Sendromlu çocukların kalplerini ısıtacak

Milka şimdi de Down Sendromlu çocukların kalplerini ısıtacak

Mondelēz International’ın lezzetini yüzde 100 Alp sütünden alan dünyaca ünlü çikolata markası Milka, Getir iş birliği ile gerçekleştirdiği kampanya ile yeni yıl öncesi çikolata tutkunlarının kalplerini ısıtacak bir iyilik hareketi başlattı. 

28 Kasım – 11 Aralık tarihleri arasında geçerli olacak kampanya kapsamında Getir üzerinden sipariş verilen Milka tablet çikolata ürünlerinin geliri Türkiye Down Sendromu Derneği’ne bağışlanacak

Yapılan bağış sayesinde Down Sendromlu çocukların bağımsız, üretken ve toplumla bütünleşen bir yaşam kurabilmelerini sağlamalarına destek olunacak.

Kampanya kapsamında düşüncelerini paylaşan Mondelez International Türkiye Genel Müdürü İhsan Karagöz “Her Down Sendromlu birey hayatımıza + 1 değer katıyor. Getir iş birliğinde başlattığımız bu kampanya ile biz de Down Sendromlu çocukların eğitimine destek olup hayatlarına dokunmak için yola çıktık.

Bu sayede onların topluma uyum içinde kazandırılması ve eğitimleri konusunda planlanan çalışmalara katkı sağlanacak. Bu, bizler için paha biçilemez bir mutluluk kaynağı.

Kalpleri yumuşatmanın, özellikle de çocukların kalplerini yumuşatmanın tadı gerçekten bambaşka ve paha biçilemez.” dedi.

Milka Hakkında

İsviçreli Phillippe Suchard tarafından yaratılan Milka, 1993’ten beri Türkiye çikolata pazarında sevilen bir markadır. Geniş bir ürün portfolyosuna sahip olan Milka, getirdiği yenilikler ve eşsiz çeşitleriyle yurdumuzda çikolata pazarının en yenilikçi, dinamik ve öncü markasıdır. Milka ürünlerinin en önemli ortak noktası ise dünyanın en yumuşak lezzetli, bol sütlü, leziz çikolataları olmasıdır. “Milka” ismi, ürünün iki ana maddesi olan “süt” (Almanca’da “milch”) ve “kakao”nun birleşiminden oluşur. Milka çikolatasının yapımında, sadece ve sadece Alp Dağları’nın doğal ortamında beslenen ineklerin sütü, yani “Alp sütü” kullanılır. Bu sayede Milka, dünyanın en yumuşak lezzetli çikolatası olmakla kalmaz, aynı zamanda kalpleri de yumuşatır.

Mondelēz International Türkiye Hakkında

Mondelēz International, Türkiye’de First, Falım, Kent, Olips, Bonibon ve Jelibon gibi pek çok güçlü markasıyla sakız, şeker, hediyelik ve ikramlık kategorilerinde pazar liderlerinden biridir. Ayrıca Mondelēz International, Türkiye pazarında Milka, Toblerone ve Oreo gibi efsanevi küresel markalarıyla çikolata ve bisküvi kategorilerinde de güçlü bir varlığa sahiptir. Gebze’de bulunan büyük üretim tesisiyle yaklaşık 1.050 kişiye istihdam sağlamaktadır. Gebze tesisinde üretilen ürünler 50’nin üzerinde ülkeye ihraç edilmektedir.

Sosyal Sorumluluk Projeleri

Category:

Related Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir