Dünyanın sayılı enerji projelerinde Pro-Per imzası var

Enerji ve elektrik üretim sektörlerinde müşterilerine bakım, onarım, işletme gibi alanlarda hizmet veren Pro-Per Enerji, bugüne kadar 30’dan fazla ülkede proje gerçekleştirdi.

Müşterileri için güvenilir bir teknik çözüm ortağı olan şirket,
global sektörün lider firmalarıyla partner, temsilcilik ve distribütörlük anlaşmaları imzalayarak büyümesini sürdürüyor.

Türkiye’nin yanı sıra dünyanın dört bir yanındaki müşterilerine enerji sektöründe mühendislik hizmetleri sunan Pro-Per Enerji, ‘İşimiz Enerji, Odağımız Mükemmellik’ sloganıyla dünya çapında başarılı projelerle adını duyurmaya devam ediyor.

Kurulduğu günden bu yana sıfır hata ve tam müşteri memnuniyeti ilkesi doğrultusunda faaliyetlerini sürdüren Pro-Per Enerji’nin ana faaliyet alanları arasında; enerji santrallerinin işletme ve bakımı, demontaj, relokasyon ve geri dönüşüm, kurulum ve devreye alma, yedek parça ve ekipman satışı ile takım konteyneri kiralama hizmetleri yer alıyor.

Uzman kadrolarla çalışıyor

Pro-Per, enerji sektöründe uzun yıllardır dünya çapında deneyime sahip ve 30’dan fazla ülkede birçok kurulum ve devreye alma, demontaj, yer değiştirme/yeniden güç verme, işletme ve bakım projesine imza atmış uzman bir kadroyla çalışıyor. Enerji servis sektöründeki faaliyetlerini her geçen gün büyüten şirket, global sektörün lider firmalarıyla partner, temsilcilik ve distribütörlük anlaşmaları imzalamaya devam ediyor.

Türkiye’de faaliyetlerine başlayıp kısa bir zamanda dünyanın en önemli projelerine imza atan Pro-Per Enerji, 2009 yılında Pro-Per Yenilebilir Enerji, 2013 yılında Pro-Per Perakende Elektrik, 2014 yılında Dinamo Elektrik, 2020 yılında Pro-Per Enerji-ABD, 2021 yılında Pro-Per Enerji-Özbekistan ve 2021 yılında Dinamo Elektrik-Birleşik Arap Emirlikleri’ni kurarak gücüne güç kattı. Pro-Per Enerji, hali hazırda Türkiye, Nijerya ve Botswana’da sorumluluğu altında olan hidroelektrik ve doğalgaz santrallerinde yılda 400 MWh bandında elektrik üretimi yapıyor.

Bilgi Birikimi (Know-How) ihracatı yapıyoruz

Pro-Per Enerji Hizmetleri Genel Müdürü Serhat Görgün, gelirlerinin çoğunun yurt dışından geldiğini belirterek, “Global şirketlere, sahip olduğumuz know-how’ı pazarlıyoruz. Aslında biz, bir noktada iş gücü ve fikri mülkiyet ihracatı yapıyoruz.

Bununla birlikte, belli şartlarda fizibilitelerini kaybeden santrallerin daha fizibil şartlara haiz bölgelere taşınması işimizin önemli bir parçası. 15 yıllık geçmişimizle, emsalsiz bir teknik birikim elde etmiş bir şirketiz. Şu anda gerçek anlamda ivmelenmenin arifesindeyiz.

Bu sahip olduğumuz birikimleri, Amerika kıtasını hedeflediğimiz ABD ofisimiz; Orta Doğu coğrafyasını hedeflediğimiz Birleşik Arap Emirlikleri ofisimiz, Türk Cumhuriyetleri ve Rusya’yı hedeflediğimiz Özbekistan ofislerimiz ile Botswana ve Nijerya’da faaliyet gösteren kardeş şirketlerimiz aracılığıyla global ölçekte bir değere dönüştürmek noktasında ciddi plan ve beklentilerimiz var” diye konuştu.

şirket haberleri

Category:

Related Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir