Piyasalar Covid 19’un etkisinde

Piyasalar Covid 19’un etkisinde; Art Basel Miami Web3 teknolojik dönüşüm ile başlıyor

Bybit Global ekibi tarafından hazırlanan değerlendirmede haftanın ilk gününde piyasaları etkileyen Covid kısıtlamalarına, sektör gelişmelerine, Bitcoin ve Ethereum’un hafta sonu performansına yer verilmiş. 

Çin’de Covid kısıtlamaları nedeniyle artan huzursuzluk, Asya işlem saatlerinde hisse senetlerinin düşmesi ve doların yükselmesiyle küresel piyasalarda gerginliğe yol açtı. Politik gerilim, zaten kırılgan olan küresel pazara stres kattı ve etki kripto pazarlarına da sıçradı.

Geçen haftayı hafif olumlu bir notla kapatan Bitcoin, yeni haftaya kırmızı tonda başladı. Değerlendirme hazırlanırken, piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi, son 24 saatte piyasa değerinin %2,5’ini kaybettikten sonra 16,1 bin dolar seviyesinde işlem görüyor.

Zincir üstü veriler, turuncu ile gösterildiği gibi arzın %58 ila %61’i gerçekleşmemiş kayıpta olduğunda Bitcoin fiyatının büyük olasılıkla bir makro döngü tabanına ulaşacağını gösteriyor. Yeşil gölgelendirme şu anda %40 indirimle işlem gören Grayscale’in Bitcoin Trust’ında kilitli olan paraları temsil ediyor.

 Benzer şekilde Ethereum, aynı dönemde %4 düşüş kaydettikten sonra şimdi 1.100 dolar civarında el değiştiriyor. Orta ila büyük altcoinler kırmızı bir denize batmış durumda, LTC ve SOL benzer bir zaman diliminde %6,7’lik bir düşüşle aşağı yönlü düzeltmeye öncülük ediyor. 

Kriptoda mutsuzluk yaratan tabloya rağmen Miami’de başlayacak olan sanat fuarı Web3 dönüşümünü kutlamaya hazırlanıyor. Art Basel Miami Beach Fuarı, sanat sahnesinde ilk kez öne çıktıktan sonra, web3 ve NFT gibi yeni ortaya çıkan kavramları deneyime dahil ederek yavaş yavaş teknolojik bir dönüşümü kabul ediyor. En büyük DeFi ve NFT Web3 konferansı olan MiamiWeb3 Zirvesi ve DCENTral Miami’ye ev sahipliği yapmanın yanı sıra hafta aynı zamanda 12 binayı ve iki şehir bloğunu kapsayan ve benzersiz Web3 deneyimi sunan beş günlük bir festivale ev sahipliği yapacak. Tezos ile yapılan iş birliği, ziyaretçilerin gerçek zamanlı olarak NFT oluşturmasına da olanak tanıyacak.

Category:

Related Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir