HATAY İL SAĞLIK MÜDÜRÜ MUSTAFA HAMBOLAT YILBAŞI GECESİ SAĞLIK NÖBETİNDEYDİ

HATAY İL SAĞLIK MÜDÜRÜ MUSTAFA HAMBOLAT YILBAŞI GECESİ SAĞLIK NÖBETİNDEYDİ

Hatay il sağlık müdürü Mustafa HAMBOLAT, yılbaşı gecesi görevli 112 personelleri ve sağlık çalışanlarıyla nöbetteydi. Gecenin sonunda Twitter’da “Yılın Son Gününde Nöbetçi Arkadaşlarımızla Beraberiz. Biz Büyük Bir Aileyiz…” paylaşımını yaptı.

Yaptığı ziyaretlerle adından sıkça söz ettiren Mustafa HAMBOLAT, göreve geldiği ilk günden beri kendine bağlı kurumlara sıkça ziyaret ve teftişlerde bulunuyor.

Hasta gencin hayalini gerçekleştirdi

İl Sağlık Müdürü Hambolat, sadece personellerin değil hastaların da gönlünde taht kurmuş durumda. Duchenne Musküler Distrofi (DMD) hastası 22 yaşındaki Cavir Haddur’un Beşiktaşlı futbolcuları görme hayali gerçeğe dönüştürülmesini sağlayan Hambolat, genç hastanın unutulmaz anlar yaşamasına vesile olduDR MUSTAFA HAMBOLAT KİMDİR?

Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde dünyaya gelen, ilk ve orta öğrenimini Reyhanlı’da tamamlayan Hambolat, Ankara Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesinden 2002 yılında mezun oldu.

Aynı yıl göreve başlayan Dr. Mustafa Hambolat, 2004 yılına kadar Yozgat Şefaatli Devlet Hastanesinde, 2004-2006 yılları arasında Reyhanlı Devlet Hastanesinde, 2006-2010 yılları arasında Reyhanlı Sağlık Grup Başkanlığında, 2010-2015 yılları arasında ise Reyhanlı Aile Hekimliğinde görevini sürdürdü.

Sahada kazandığı yüksek tecrübeleri ve disiplinli çalışmaları ile kendisinden söz ettirmeye başlayan Hambolat, 2015 yılında Reyhanlı Devlet Hastanesine Başhekim Yardımcısı olarak atandı. 2017 yılına kadar başhekim yardımcılığı görevini sürdüren Mustafa Hambolat, Sağlık Bakanlığı Saha Gözlemcisi olarak çalışmalarına devam etti.

2018 yılında Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı görevini icra eden Hambolat, 2019 yılında Hatay İl Sağlık Müdürü olarak atandı.

Atandığı günden bu yana sahada personelini yalnız bırakmayan, hastalar için ise sayısız kez seferber olan Hatay İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Hambolat, merhameti ve vicdanı ile gönüllerde taht kurdu.

kaynak : Sektornews.com

Related Posts

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir